Klinické štúdie

Nižšie uvádzame základné informácie z dvoch štúdií. V prípade, že vás daná problematika zaujíma, napíšte nám a poskytneme vám plnohodnotné informácie.

Hypertenzia

Cieľ: Cieľom tejto práce bolo študovať vplyv intravenóznou aplikáciou laserového ožarovania krvi (ILBI) na endoteliálnu dysfunkciu u 120 pacientov (priemerný vek 53,4 ) so stupňom I-II, hypertenzia (HD) rozdelených do 2 skupín.

Tradičná liečba pre pacientov z kontrolnej skupiny bola doplnená o ILBI (použitie laserového terapeutický prístroja v študijnej skupine).

Endoteliálna funkcia bola hodnotená z celkovej plazmatickej koncentrácie stabilných metabolitov NOx, dusičnanov (NO3-), dusitanov (NO2-) a Willebrandovho faktora.

HD pacientom bola zistená zvýšená aktivita Willebrandovho faktora a ukázovali 3 typy reakcií NO systému:
(1) zníženie NO syntézy
(2) nedostatok ich zmien
(3) zvýšenie syntézy NO

Záver: Tvorbu NO u pacientov s HD negatívnou koreláciou so systolickým (r = -0,59) a diastolickým (r = - 0,64) arteriálnym tlakom (AP), ktorá naznačuje vzťah medzi znížením produkcie NO a zvýšením AP. Zaradenie ILBl v liečbe HD viedlo k výraznému poklesu Willebrandovho faktora a normalizácii hladiny NO bez ohľadu na ich pôvodné hodnoty. ILBI (laserové ožarovanie krvi) je úspešná liečba hypertenzie I-II.

Hypertenzia

Rok štúdie: 2001
Štát: Rusko, Moskva
Autor: Klin Med Mosk, Velizhanina, Gapon, Shabalina, Kabalova

Názov: Efektívnosť laserového ožarovania s nízkou intenzitou na esenciálnu primárnu hypertenziu.

Metóda: V placebom kontrolovanej štúdii bola hodnotená antihypertenzívna aktivita laserového žiarenia (LILR) u 52 mužov s esenciálnou hypertenziou I. stupňa. Placebo skupina sa skladala zo 14 zhodných pacientov. LILR bola použitá ako monoterapia 10 denných procedúr. Záver: Táto liečba výrazne znížila systolický, diastolický a stredný arteriálny tlak. Navyše, diastolický arteriálny tlak sa nezvýšil na vysokú úrovneň po submaximálnom cvičení na bicykli. Celková periférna cievna rezistencia sa tiež znížila. Dobrý hypotenzný účinok sa dosiahol u 90,4% prípadov. Tak LILR je vysoko účinná liečba hypertenzie v základnej fáze I.

Novinky

11.09.2019 | BIOquant NS registrovaná zdravotnícka pomôcka
BIOquant NS bol registrovaný v ŠUKL (Štátny Ústav pre kontrolu liečiv). Certifikát je platný do roku 2024.

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info